X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Darłówko

Darłowo, woj. zachodniopomorskie
Darłówko to nadmorska dzielnica Darłowa, a wśród turystów znany ośrodek wczasowy i port rybacki przy ujściu Wieprzy do Bałtyku.

Darłówko to nadmorska dzielnica Darłowa, a wśród turystów znany ośrodek wczasowy i port rybacki przy ujściu Wieprzy do Bałtyku.

Szeroka plaża o jasnym drobnym piasku, piękne lasy sosnowe i wspaniały mikroklimat sprawiają, że wypoczywa tu wielu turystów.

W Darłówku znajduje się: 22 - metrowa, najdalej wysunięta na wschód latarnia morska zaliczana do latarni Wybrzeża Zachodniego. Usytuowana jest przy wejściu do portu, w Darłówku Wschodnim tuż u nasady falochronu.

Pierwsze informacje o latarni pochodzą z roku 1715, kiedy to nakazano ustawić światła po obu stronach rzeki Wieprzy. Dopiero 170 lat później, w roku 1885 u początku falochronu wschodniego, wybudowano stację pilotów. Był to niewysoki, parterowy budynek, z czerwonej cegły, do którego od strony plaży, przylegała wybudowana na planie kwadratu, dwukondygnacyjna wieża. Kolejnych modernizacji obiektu dokonano w 1927 roku, dobudowując kolejne, trzecie piętro wieży, zwieńczone laterną z białą, stalową kopułą i galeryjką. Latarnia w niezmienionym stanie dotrwała do dnia dzisiejszego.

Obecnie stanowi jedną z licznych atrakcji Królewskiego Miasta Darłowo.