poprzez serwis główny

Rynek w Darłowie
Wokół rynku wznoszą się renesansowe i barokowe kamieniczki mieszczańskie. W okolicy rynku znajduje się również wiele zabytkowych kamienic, pochodzących głównie z XVIII i XIX w. oraz:
Brama Wysoka z obwarowaniami miejskimi – jedyna brama miejska zachowana z pierwotnego założenia murów obronnych
Kaplica św. Jerzego – piętnastowieczna gotycka jednonawowa budowla, wchodząca w skład dawnego szpitala św. Ducha dla trędowatych
Kaplica św. Gertrudy – oryginalne (XV wiek) założenie gotyckiej architektury cmentarnej na planie sześcioboku z dwunastobocznym obejściem; całość nakryta dachem namiotowym z iglicą. Wnętrze z gwieździstym sklepieniem zdobi fresk patronki żeglarzy św. Gertrudy oraz godła cechów szewskiego i piwowarskiego. Przykład skandynawskiego gotyku, jedyny w Polsce. Okna kościoła są podobne do bulajów dawnych statków. Gotycka kaplica św, Gertrudy to jedyna w swoim rodzaju budowla w Polsce, nawiązująca do angielskich wzorców budownictwa.
zabytkowy dom (Plac Kościuszki 17)
zabytkowy dom (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 23)
zabytkowe kamienice (na ul. Powstańców Warszawskich 7, 15, 49, 51, 56)
młyn wodny, nieopodal znajduje się także spichlerz
Cały obszar Starego Miasta został wpisany do rejestru zabytków. Darłowo zachowało unikatowy średniowieczny układ urbanistyczny z rynkiem po środku, jako głównym placem w mieście. Gród był otoczony murami z basztami i bramami. Do dziś zachowała się tylko jedna brama.